وای فای و سنگ نمک

امواج وا‌ی‌فای و چراغ‌های سنگ نمک

وای‌فای، تبدیل به یکی از اجزای جدایی‌ناپذیر زندگی روزمره ما شده است،اما آیا باید کورکورانه به آن اعتماد کنیم؟ چراغ سنگ نمک چه کمکی به مقابله با امواج وای‌فای می‌کند؟

 

امواج وای‌فای به رایانه‌ها، گوشی‌های موبایل، لپ‌تاپ‌ها و تبلت‌های ما منتقل شده‌اند؛ در اطراف خانه‌ها، محل کار، قطارها و حتی هواپیماها در جریان هستند. 

 

به طور حتم تکنولوژی وای‌فای برای زندگی مدرن، رفاه به همراه آورده است، و روزانه صدها میلیون نفر انسان از آن برای اتصال به اینترنت استفاده می‌کنند، و باعث می‌شود راحت‌تر کار کنیم، سرگرم باشیم و با دیگران ارتباط برقرار کنیم. اما آیا برای سلامتی مضر نیست؟

 

وای فای و چراغ سنگ نمک

 

بحث خطرات امواج وای‌فای از منظر دنیای پزشکی همچنان در حال بررسی است. واقعیت این است که میدان‌های الکترومغناطیسی که این تکنولوژی‌ها تولید می‌کنند چیزی نیست که بدن ما به طور طبیعی آمادگی جذب آن را داشته باشد. مسئله تأثیر این میدان‌ها بر سلامت انسان اخیراً مورد توجه متخصصان پزشکی قرار گرفته است.

 

بحث خطرات امواج وای‌فای از منظر دنیای پزشکی همچنان در حال بررسی است. واقعیت این است که میدان‌های الکترومغناطیسی که این تکنولوژی‌ها تولید می‌کنند چیزی نیست که بدن ما به طور طبیعی آمادگی جذب آن را داشته باشد. مسئله تأثیر این میدان‌ها بر سلامت انسان اخیراً مورد توجه متخصصان پزشکی قرار گرفته است.


سندروم حساسیت به امواج الکترومغناطیس

سندروم حساسیت به امواج الکترومغناطیس یا EMS، مربوط به افرادی است که در معرض امواج الکترومغناطیسی قرار دارند. مطالعات نشان می‌دهد که این مسئله پزشکی بسیار از آنچه فکر می‌کنیم مهم‌تر است. بر طبق یک مطالعه، اگر پایه یک دستگاه تلفن بی‌سیم که حدود ۶۰ سانتی‌متر از سر شما فاصله دارد، برای مدت‌زمان ۳ دقیقه به برق وصل شود، می‌تواند ضربان قلب شما را مختل کند. این مطالعه توسط ماگادا، که دارای مدرک دکترا از بخش مطالعات محیط‌ زیست و منابع از دانشگاه ترنت کانادا است انجام شده است. از بدو ورود این تکنولوژی یعنی اوایل دهه نود قرن بیستم، وای‌فای، تبدیل به یکی از اجزا جدایی‌ناپذیر زندگی روزمره ما شده است، اما باید کورکورانه به آن اعتماد کنیم؟ آیا وای‌فای برای سلامتی ما مضر نیست؟

 

تاکنون متخصصان توانسته‌اند افرادی که تحت تأثیر این امواج قرار دارند را به دو دسته تقسیم کنند؛ افرادی که دارای علائم جزئی هستند و کسانی که به طور جدی تحت تأثیر قرار گرفته‌اند و دکتر توماس راو از کلینیک پاراکلوس سوییس به این نتیجه رسیده است که در مناطقی که تکنولوژی پیشرفته وجود دارد، تقریباً ۴۰ درصد افراد تحت تأثیر عوارض جانبی این امواج قرار دارند و ۸ درصد دارای علائم جانبی خطرناک هستند.

 


علائم جزئی

ممکن است شما یکی از افرادی باشید که علائم جزئی دارند و متوجه آن نشده باشید؛ اما با ورود به مناطق با حجم بالای امواج الکترونیکی ممکن است علائم زیر در شما تشدید شود:

 • احساس ضعف، سرگیجه، عدم تعادل
 • احساس سوزش پوست
 • احساس سردرد و خستگی
 • احساس ناراحتی و درد در عضلات
 • احساس تهوع
 • عدم تمرکز و تاری دید

 

 

وای فای و چراغ سنگ نمکخطرات جدی‌تر

بعضی از پزشکان معتقدند که قرار گرفتن در معرض امواج الکترومغناطیسی ممکن است باعث بروز مشکلات شدیدتری در افراد شود. به گفته دکتر راو، قرار گرفتن در معرض بارهای الکترومغناطیسی ممکن است باعث بروز مشکلات زیر شود:

 

 • اختلال کم‌توجهی- بیش فعالی
 • میگرن مزمن
 • بی‌خوابی
 • بیماری پارکینسون
 • درد مزمن کمر
 • آریتمی قلب
 • سرطان

 

 

 

راه‌های در امان ماندن از این امواج

باعث تعجب است که این موضوع مهم و حیاتی با توجه به اثرات منفی بسیاری که بر ما دارد، مورد بی‌توجهی قرار گرفته است. چطور ممکن است که این موضوع که در زندگی روزمره ما نقشی به این مهمی دارد، مورد تحقیق بیشتر قرار نگرفته است؟

 

شرکت‌هایی که میلیون‌ها دلار از ارائه خدمات وای‌فای به دست می‌آورند، احتمالاً مایل نیستند که به این سؤالات پاسخ دهند. وای‌فای و امواج الکترومغناطیسی به سرعت در حال توسعه هستند و از سرعت افزایش آن‌ها کاسته نمی‌شود.

 

بعضی از مردم معتقدند که تنها افراد خبره در امر تکنولوژی که زیاد با آن سر و کار دارند در معرض این میدان‌های الکترومغناطیسی قرار دارند، اما این امواج هرکجا که باشید شما را پیدا می‌کنند. اکثریت قریب به اتفاق مردمی که اطراف شما هستند امواجی را از جیب یا کوله‌پشتی خود به سمت شما می‌فرستند. حتی اگر تلفن همراه هم نداشته باشید، باز هم ممکن است قربانی این امواج باشید.

 

دوری از خطرات از این امواج که همه‌ی اطراف ما را فرا گرفته مشکل به نظر می‌رسد؛ اما می‌توان اقداماتی برای کاهش ضررهای آن انجام داد. چند تغییر جزئی در زندگی روزمره می‌تواند شما را از خطرات این امواج نجات دهد.

 


اقداماتی برای کاهش خطرات وای‌فای

‌یکی از راه‌هایی که می‌تواند احتمال مضر بودن این امواج را خنثی کند سنگ نمک است. در حال حاضر تحقیقات گسترده‌ای در این زمینه در حال انجام است که بتوان با استفاده از چراغ‌های سنگ نمک، محیط زندگی افراد را با وجود مخاطرات احتمالی مانند امواج وای‌فای به طور کامل پاک‌سازی کرد. در واقع یکی از خواص سنگ نمک جلوگیری از این امواج مضر است.

 

هنوز دانش ما در زمینه اثرات امواج الکترومغناطیسی محدود است، اما احتمال سرطان‌زا بودن این امواج و خطرشان برای DNA مسئله‌ای بسیار جدی و حیاتی است که نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد. اگر خودتان مسئله را جدی بگیرید و به سلامتی‌تان توجه کنید و سعی کنید اثرات این امواج را کاهش دهید، زندگی شاد و سالمی خواهید داشت. فکر نکنید که دنیا به آخر می‌رسد، انسان‌ها هزاران سال بدون تکنولوژی هم به خوبی زندگی کرده‌اند.

به اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *