سنگ نمک در خانه

۴ مزیت استفاده از سنگ نمک در خانه

لامپ‌های سنگ نمک می‌توانند برای کیفیت هوای داخل خانه نیز مفید باشند.

لامپ‌های سنگ نمک، تکه‌های بزرگ سنگ نمک خالص هستند این‌ها می‌توانند قطعات نمک یا سبدهایی تزیینی با کریستال‌های بزرگ نمک باشند. لامپ‌های سنگ نمک از کریستال‌های نمک خالص و دارای ارزش غذایی ساخته شده‌اند که حتی می‌توان شکل پودر شده آن را در غذا استفاده کرد. این لامپ‌های زیبا از محبوبیتی گسترده برخوردارند و خواص سنگ نمک را برای شما به همراه می آورند.


۱٫نور شب عالی و چراغ کم‌نور

تحقیقات نشان داده‌اند که رنگ‌های مختلف نور روی بدن تأثیرهای متفاوتی دارند. پزشکان تجویز کرده‌اند که بعد از قرار گرفتن در معرض نور خورشید از نور آبی اجتناب کنیم زیرا با روال شبانه‌روزی تداخل ایجاد کرده و هورمون‌های خواب را مختل می‌کند.


متأسفانه بسیاری از منابع نوری مدرن مانند موبایل، تبلت، کامپیوتر و تلویزیون مقادیر زیادی نور آبی ساطع می‌کنند و بسیاری از ما مدت زمان زیادی را به خصوص حوالی غروب به آن‌ها خیره می‌شویم.

از طرف دیگر چراغ‌های سنگ نمک درخشش گرم نارنجی‌رنگی دارند که مشابه رنگ نور شمع است. به همین دلیل چراغ‌ها منبع نور فوق‌العاده‌ای برای غروب هستند و می‌توانند بدون تأثیر منفی بر خواب به‌عنوان چراغ‌خواب استفاده شوند.اگر شب قصد استفاده از کامپیوتر یا تماشای تلویزیون را دارید از عینک نارنجی یا از چراغ سنگ نمک و دیگر چراغ‌های کم‌نور یا با نور نارنجی استفاده کنید.

۲٫ افزایش کیفیت هوا

چراغ‌های سنگ نمک به خاطر ویژگی‌های جذب رطوبت باعث افزایش کیفیت هوا می‌شود. این چراغ‌ها علاوه بر درخششی آرام‌بخش می‌توانند عوامل آلوده‌کننده موجود در هوا را جذب کرده و تأثیرات لوازم الکترونیک را خنثی می‌کند.

۳٫ مزایای نور و رنگ درمانی

این چراغ‌ها به افزایش سطح انرژی به خصوص افرادی که مبتلا به اختلال مؤثر فصلی هستند کمک می‌کند. رنگ نارنجی ملایم آن به آرامش و افزایش تمرکز کمک می‌کند. یون منفی حاصل از آن نیز به بهبود حال و هوای فرد کمک می‌کند.

۴٫ تسکین‌دهنده حساسیت

افرادی که سال‌ها از بیماری آسم و حساسیت رنج می‌برند می‌توانند در میان راه‌های فراوان درمانی به سنگ نمک را نیز تجربه کنند. درصد بسیار بالایی از افراد مبتلا به انواع حساسیت‌ها بعد از استفاده از سنگ نمک اظهار بهبودی کرده‌اند.

 

به اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *