چگونه چراغ سنگ نمک مناسب انتخاب کنیم؟

اگر قصد خرید چراغ سنگ نمک را داشته باشید، ممکن است در انتخاب دچار سردرگمی شوید زیرا انواع گوناگونی از این چراغ‌ها در بازار موجود می‌باشد. چراغ‌های سنگ نمک در اشکال، رنگ‌ها و اندازه‌های مختلفی موجود می‌باشند و همین باعث می‌شود تا انتخاب چراغ کاری سخت شود.

خوشبختانه شرکت «میراث ایران زمین» با استفاده از دانش و تجربه خود خرید سنگ نمک را برای شما آسان کرده است. در ادامه به برخی از نکات مهم پیش از خرید چراغ سنگ نمک می‌پردازیم که با خواندن این مطالب می‌توانید به راحتی سنگ نمک مناسب خود را خریداری کنید.

چرا چراغ سنگ نمک بخریم؟

پیش از هرچیز باید از مزایای چراغ سنگ نمک آگاه باشیم. مطمئناً در نگاه اول با خود می گویید این چراغ‌ها چقدر زیبا هستند اما آیا از مزایای بهداشتی و درمانی آن‌ها نیز اطلاعی دارید؟

چراغ‌های سنگ نمک به رها سازی یون منفی مشهور هستند. تعادل یون‌های مثبت و منفی برای سلامتی ضروری است. اگر به طور دائم در معرض یون‌های مثبت (یون‌های تولید شده توسط لوازم الکترونیک مانند تلفن، رایانه و تلویزیون) قرار بگیریم دچار خستگی و استرس می‌شویم. در مقابل یون‌های منفی اثری کاملاً متفاوت دارند و به پاکسازی هوا و سلامت ما کمک بسیاری می‌کنند.

چراغ‌های سنگ نمک برای درمان آلرژی و مسائل تنفسی نیز شناخته شده‌اند و همچنین باعث خواب بهتر می‌شوند. حتی تحقیقات نشان داده‌اند که این چراغ‌ها با ساطع کردن یون منفی باعث شادابی شده و استرس را کاهش می‌دهند.

هم اکنون مزایای متنوع استفاده از سنگ نمک را می دانید، حال مرحله بعد چیست؟

انتخاب اندازه مناسب

چراغ‌های سنگ نمک در انواع مختلفی از دو کیلوگرم تا ۲۵ کیلوگرم موجود می‌باشند. اندازه سنگ نمک با شعاع انتشار یون منفی رابطه مستقیم دارد. هر چه سنگ نمک بزرگتر باشد یون منفی بیشتری از خود ساطع می‌کند.

یک چراغ نمک دو کیلویی می‌تواند برای استفاده در فضای کاری کوچک مناسب باشد، در حالی که یک چراغ نمک ۶ کیلویی می‌تواند برای اتاق خواب کوچک مناسب باشد. به طور استاندارد برای هر ۱۰ متر مربع باید یک سنگ نمک یک کیلویی استفاده کنید.

  • چراغ ۲ تا ۴ کیلویی – ۲۰ تا ۴۰ مترمربع – مناسب برای اتاق کار یا اتاق درمان کوچک
  • چراغ ۴ تا ۶ کیلویی – ۴۰ تا ۶۰ مترمربع – مناسب برای اتاق خواب کوچک
  • چراغ ۶ تا ۸ کیلویی – ۶۰ تا ۸۰ مترمربع – مناسب برای پذیرایی کوچک یا اتاق خواب متوسط
  • چراغ ۱۰ تا ۱۳ کیلویی – ۱۰۰ تا ۱۳۰ مترمربع – مناسب برای پذیرایی متوسط یا اتاق خواب بزرگ
  • چراغ ۱۳ تا ۱۶ کیلویی – ۱۳۰ تا ۱۶۰ مترمربع – مناسب برای اتاق جلسات
  • چراغ ۲۰ تا ۲۵ کیلویی – ۲۰۰ تا ۲۵۰ مترمربع – مناسب برای پذیرایی بزرگ و یا رستوران‌های تقریباً متوسط

اشکال مختلف چراغ سنگ نمک

اکنون که از خواص و اندازه مناسب سنگ نمک آگاهی پیدا کردید به مرحله آخر یعنی انتخاب شکل مناسب می‌رسیم. چراغ‌های سنگ نمک در اشکال مختلف طبیعی و دست ساز موجود می‌باشند که با استفاده از دانش خود و محل مورد نظر می‌توانید شکل دلخواه خود را انتخاب کنید تا علاوه بر استفاده از مزایای آن زیبایی دوچندانی به محیط مورد نظر ببخشید.

به اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *